Schema
Program: TGIAA19h, Informationsarkitekt, 180 hp Program, 100% dagtid Malmö
Datum: 2020-05-31 - 2020-11-29
 
Utskrivet: 2020-05-31 08:57:04
Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med Ladokkoder
  Dag Datum
Start-Slut
Kurs.grp Sign Lokal Hjälpm. Moment
Uppdat.
 
Vecka 23, 2020
AMån1 Jun14:15-19:15 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRALG8:Tentamen Salstentamen ormtentamen 1 15012019-11-06
 Tis2 Jun08:15-12:00 Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid, Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidAC8293, TSKRALNI:B0E15 Tentamensgenomgång omtentamen 12020-05-20
   13:15-17:00 Informationsarkitektur I, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtidAH6942, TSDASPNI:B0308 Final Presentations2019-11-14
 Ons3 Jun08:15-10:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidAK4314, TSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Mats (ak4314) grupper
2020-05-20
   10:15-12:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRAL, TSZAGHNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Zahras grupper
2020-03-24
   13:15-15:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidAC7398, TSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Svens (ac7398) grupper
2020-05-20
   15:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidAF5209, TSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Magnus grupper
2020-03-24
 Tor4 Jun09:15-12:00 Informationsarkitektur I, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtidAH6942, TSDASPNI:B0308 Final Presentations2019-11-14
   13:15-15:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidCF08309, TSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Sebastians grupper
2020-02-15
   15:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidAK2445, TSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Susannes grupper
2020-03-24
 Fre5 Jun08:15-10:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSJEER, TSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Jeanettes grupper
2020-03-24
   10:15-12:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Davids grupper
2020-02-15
   13:15-15:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidAG5656, TSKRALNI:A0507 Retrospekt 4
FÖRVÄNTAD NÄRVARO
Thomas grupper
2020-03-24
 Lör6 Jun23:58-23:59 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid   DEADLINE Slutinlämning projekt, individuell fördjupning och reflektionsrapport2019-11-01
 
Vecka 24, 2020
AFre12 Jun08:15-13:15 Introduktion till datavetenskap, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtidAC7398G8:Tentamen Salstentamen omtentamen 2 18042020-03-16
 
Vecka 25, 2020
 Mån15 Jun13:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRAL  Munta för VG, omtillfälle 12020-02-14
 Tis16 Jun13:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRAL  Munta för VG, omtillfälle 12020-02-14
 Ons17 Jun13:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRAL  Munta för VG, omtillfälle 12020-02-14
 
Vecka 33, 2020
 Mån10 Aug13:15-15:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRALNI:A0606 Hälp med kompletteringar2020-02-26
ATor13 Aug08:15-13:15 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRALG8:Tentamen Salstentamen ormtentamen 2 15012019-11-13
 Sön16 Aug23:58-23:59 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid   DEADLINE Inlämning kompletteringar projekt, individuell fördjupning, reflektionsrapport, omtillfälle 12019-11-01
 
Vecka 34, 2020
 Mån17 Aug13:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidAC8293, TSKRALNI:B0E15 Tentamensgenomgång2019-11-01
 Fre21 Aug13:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRAL  Munta för VG, omtillfälle 22020-02-14
 
Vecka 35, 2020
 Fre28 Aug08:15-17:00 Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtidTSKRAL  Munta för VG, omtillfälle 22020-02-14
 
Vecka 46, 2020
 Ons11 Nov09:15-12:00 Databasteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtidAE1925NI:A0406 Övning 12020-05-04
 
Vecka 47, 2020
 Tor19 Nov13:15-16:00 Databasteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtidAG7992, AI3467, AJ4705G8:423, G8:424 Datorlabb 12020-05-04
 
Vecka 48, 2020
 Ons25 Nov09:15-12:00 Databasteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtidAE1925NI:A0406 Övning 22020-05-04

Bokningstyper  
Förkortning Namn
A Aktivitetstillfällen

Signaturer  
Sign Förnamn Efternamn Fritext
AC7398 Sven Karlsson  
AC8293 Magnus Krampell  
AE1925 Jesper Larsson  
AF5209 Magnus Ödmo  
AG5656 Thomas Pederson  
AG7992 Fahed Alkhabbas  
AH6942 Dipak Surie  
AI3467 Arezoo Sarkheyli-Hägele  
AJ4705 Sadi Alawadi  
AK2445 Susanne Frennert  
AK4314 Mats Syde  
CF08309 Sebastian Bengtegård  
TSDASP Daniel Spikol  
TSJEER Jeanette Eriksson  
TSKRAL Kristina Allder  
TSZAGH Zahra Ghaffari  

Lokaler  
Id Namn Våning Hus Antal platser
G8:423 Datorsal (20 datorer) 4   40
G8:424 Lärosal 4   40
G8:Tentamen Tentamensal 3 Gäddan 8 108
NI:A0406 Lärosal 4 Niagara 60
NI:A0507 Lärosal 5 Niagara 46
NI:A0606 Lärosal 6 Niagara 60
NI:B0308 Lärosal 3 Niagara 46
NI:B0E15 Hörsal B1 1 Niagara 90

Kurser  
Id Kursnamn
DA154A-20192-TS400- Introduktion till datavetenskap, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA155A-20201-TS460- Informationsarkitektur I, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA217A-20201-TS800- Databasteknik, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA336A-20201-TS801- Systemutveckling och projekt I, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA393A-20201-TS200- Systemutveckling och projekt för ingenjörer, 15 hp Kurs inom program, 100% dagtid

Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med Ladokkoder