Schema
Program: TGSPA19h, Spelutveckling, 180 hp Program, 100% dagtid Malmö
Datum: 2020-09-26 - 2021-03-25
 
Utskrivet: 2020-09-26 07:42:17
Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med namn
  Dag Datum
Start-Slut
Kurs.grp Sign Lokal Hjälpm. Moment
Uppdat.
 
Vecka 40, 2020
 Mån28 Sep10:15-12:00 DA252A-20202-08252-, DA252A-20202-TS456-, DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925NI:C0E11 Föreläsning 9: Grafer 1, DFS/BFS (bok: 4.1)2020-08-12
 Tis29 Sep10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-TSOLLIOR:A332, OR:A333 Laboration2020-06-03
   13:15-15:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-TSOLLINI:C0E11 Projektinfo (i föreläsningsform)2020-05-06
 Ons30 Sep13:15-15:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:C231 Föreläsning2020-06-03
 Tor1 Okt10:15-12:00 DA252A-20202-08252-, DA252A-20202-TS456-, DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925NI:C0E11 Föreläsning 10: Grafer 2, oriktad/riktad, topologisk sortering, kortaste vägar (bok: 4.2, första delen av 4.4)2020-08-12
 Fre2 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:D328 Föreläsning2020-06-03
 
Vecka 41, 2020
 Mån5 Okt10:15-12:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925NI:A0306 Föreläsning 11: Grafer 3, forts. kortaste vägar (bok: 4.4, repetera 4.1 och 4.2, avsnitt om Dijkstra och A* från referenslitteratur)2020-05-06
 Tis6 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-TSOLLIOR:A332, OR:A333 Laboration2020-06-03
   13:15-16:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-TSOLLIOR:A332 Laborationstid för projekt2020-05-06
 Ons7 Okt13:15-15:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:C231 Föreläsning2020-06-03
 Tor8 Okt09:15-12:00 DA252A-20202-08252-, DA252A-20202-TS456-, DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AH5946, AK4466  Eventuell teoristödstid2020-08-12
 Fre9 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-06-03
 
Vecka 42, 2020
 Mån12 Okt09:15-12:00 DA252A-20202-08252-, DA252A-20202-TS456-, DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AH5946, AK4466  Eventuell teoristödstid2020-08-12
 Tis13 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-TSOLLIOR:A332, OR:A333 Laboration2020-06-03
 Ons14 Okt13:15-15:00 DA378A-20202-TS500-TSOLLIOR:D222 Föreläsning2020-06-03
 Tor15 Okt10:15-12:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925NI:A0406 Föreläsning 12: Avslutn. grafer, spatiala datastrukturer, ohanterlighet, (bok: repetera 4.4, texter om BSP (binary space partition) och quadträd, bok: 910-921)2020-05-06
 Fre16 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:D222 Föreläsning2020-06-03
 
Vecka 43, 2020
 Tis20 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-TSOLLIOR:A332, OR:A333 Laboration2020-06-03
   10:15-12:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925NI:A0306 Föreläsning 13: Repetition2020-05-06
   13:15-16:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-TSOLLIOR:A332 Laborationstid för projekt2020-05-06
 Ons21 Okt13:15-15:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:C231 Föreläsning2020-06-03
 Fre23 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-06-03
 
Vecka 44, 2020
ATis27 Okt08:15-13:15 DA218A-20201-TS451-TSFANADistans/Canvas Digital tentamen. Omtentamen 2
Provkod 1801. För att anmäla er till tentan var god kontakta Farid Naisan.
2020-09-03
   10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-TSOLLIOR:A332, OR:A333 Laboration2020-06-03
   13:15-16:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-TSOLLIOR:A332 Laborationstid för projekt2020-08-24
 Ons28 Okt13:15-15:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:C231 Föreläsning2020-06-03
ATor29 Okt08:15-12:15 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925G8:Tentamen Salstentamen Ordinarie tillfälle. På Campus.
1701
2020-09-14
 Fre30 Okt10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:C231 Föreläsning2020-06-03
 
Vecka 45, 2020
 Tis3 Nov13:15-17:00 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-TSOLLIOR:A332, OR:A333 Projektredovisning2020-09-14
 Fre6 Nov10:15-12:00 DA378A-20202-TS500-AG1498OR:A332, OR:A333 Restredovisning2020-06-03
 
Vecka 46, 2020
 Mån9 Nov13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDANI:A0506 Föreläsning2020-08-12
 Tis10 Nov10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498  Föreläsning LOKAL SAKNAS2020-08-12
 Ons11 Nov13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 Tor12 Nov13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDA  Föreläsning, ZOOM2020-08-12
 Fre13 Nov10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 
Vecka 47, 2020
 Mån16 Nov13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDANI:A0506 Föreläsning2020-08-12
 Tis17 Nov10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 Ons18 Nov13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 Tor19 Nov13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDA  Föreläsning, ZOOM2020-08-12
 Fre20 Nov10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 
Vecka 48, 2020
 Mån23 Nov13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDANI:A0411 Föreläsning2020-08-12
 Tis24 Nov10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 Ons25 Nov10:15-12:00 DA308A-20202-TS502- OR:A332 Handledning2020-08-12
   13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 Tor26 Nov13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDA  Föreläsning, ZOOM2020-08-12
 Fre27 Nov10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 
Vecka 49, 2020
 Mån30 Nov13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDANI:A0606 Föreläsning2020-08-12
 Tis1 Dec10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 Ons2 Dec10:15-12:00 DA308A-20202-TS502- OR:A332 Handledning/Redovisning2020-08-12
   13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 Tor3 Dec13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDA  Föreläsning, ZOOM2020-08-12
 Fre4 Dec10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
ALör5 Dec09:15-13:15 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925G8:Tentamen Salstentamen Omtentamen 1. På Campus.
Provkod saknas
2020-09-02
 
Vecka 50, 2020
 Mån7 Dec13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDANI:A0506 Föreläsning2020-08-12
 Tis8 Dec10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 Ons9 Dec10:15-12:00 DA308A-20202-TS502- OR:A332 Handledning/Redovisning2020-08-12
   13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 Tor10 Dec13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDA  Föreläsning, ZOOM2020-08-12
 Fre11 Dec10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 
Vecka 51, 2020
 Mån14 Dec13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDANI:A0311 Föreläsning2020-08-12
 Tis15 Dec10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 Ons16 Dec10:15-12:00 DA308A-20202-TS502- OR:A332 Redovisning2020-08-12
   13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:A0607 Föreläsning2020-08-12
 Tor17 Dec13:15-15:00 DA308A-20202-TS502-TSSTDA  Föreläsning, ZOOM2020-08-12
 Fre18 Dec10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 
Vecka 52, 2020
 Tis22 Dec10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 Ons23 Dec13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 
Vecka 1, 2021
 Fre8 Jan08:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332 Presentationer2020-08-12
 
Vecka 2, 2021
 Tis12 Jan10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 Ons13 Jan09:15-12:00 DA308A-20202-TS502- OR:A332 Redovisning2020-08-12
   13:15-15:00 DA307A-20202-TS501-AG1498NI:C0319 Föreläsning2020-08-12
 Fre15 Jan10:15-12:00 DA307A-20202-TS501-AG1498OR:A332, OR:A333 Laboration2020-08-12
 
Vecka 4, 2021
ALör30 Jan09:15-13:15 DA304A-20202-08423-, DA304A-20202-TS600-AE1925G8:Tentamen Salstentamen Omtentamen 2. På Campus.
Provkod saknas
2020-09-02

Bokningstyper  
Förkortning Namn
A Aktivitetstillfällen

Signaturer  
Sign Förnamn Efternamn Fritext
AE1925 Jesper Larsson  
AG1498 Carl Johan Gribel  
AH5946 Agnes Tegen  
AK4466 Fabian Lorig  
TSFANA Farid Naisan  
TSOLLI Olle Lindeberg  
TSSTDA Steve Dahlskog  

Lokaler  
Id Namn Våning Hus Antal platser
Distans/Canvas Distans/Canvas 0   0
G8:Tentamen Tentamensal 3 Gäddan 8 108
NI:A0306 Lärosal 3 Niagara 60
NI:A0311 Lärosal 3 Niagara 46
NI:A0406 Lärosal 4 Niagara 60
NI:A0411 Lärosal 4 Niagara 46
NI:A0506 Lärosal 5 Niagara 60
NI:A0606 Lärosal 6 Niagara 60
NI:A0607 Lärosal 6 Niagara 60
NI:C0319 Lärosal 3 Niagara 46
NI:C0E11 Hörsal C 1 Niagara 150
OR:A332 Spellabb - TS 3 Orkanen 20
OR:A333 Spellabb - TS 3 Orkanen 16
OR:C231 Hörsal 2 Orkanen 80
OR:D222 Hörsal 2 Orkanen 80
OR:D328 Hörsal 3 Orkanen 80

Kurser  
Id Kursnamn
DA218A-20201-TS451- Flertrådad programmering, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA252A-20202-08252- Datastrukturer och algoritmer, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA252A-20202-TS456- Datastrukturer och algoritmer, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA304A-20202-08423- Tillämpade datastrukturer och algoritmer, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA304A-20202-TS600- Tillämpade datastrukturer och algoritmer, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA307A-20202-TS501- Datorgrafik och modellering, 15 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA308A-20202-TS502- Artificiell intelligens för digitala spel, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid
DA378A-20202-TS500- Datavetenskap: C++ och programkonstruktion, 7.5 hp Kurs inom program, 50% dagtid

Ny sökning | Hämta iCal fil | Grafiskt format | Schema med namn